Asfaltová ménězátěžovka - nová, účelná a levná oprava obecních komunikací

Již sedmým rokem opravuje naše Ozdravovna silnic obecní komunikace metodou Ménězátěžových cest, kde řada obcí za málo peněz zkvalitnila své původní cesty i necesty.
Tím je převedla na obecní komunikace s potřebnými vlastnostmi pro konkrétní daný úsek v obci.

V roce 2018 jsme zkušebně ověřili provádění oprav metodou Asfaltových ménězátěžovek a s výsledky jsme velmi spokojeni, proto tuto metodu vedle klasické Ménězátěžovky, zařadíme do našeho standartního programu oprav od roku 2019.

Asfaltová ménězátěžovka Vás skutečně uspokojí v nárocích na dopravu v obci, je neprašná a má vysokou životnost a přitom  méně zatíží  obecní rozpočet. 

Postup opravy je podobný jako u běžných recyklátových ménězátěžovek.
Spočívá tedy v dokonalém srovnání opravovaného povrchu a  místo položení asfaltového recyklátu a spojovacího a uzavíracího postřiku asfaltovou emulzí s dvojím podrcením a zhutněním,  se přímo aplikuje potřebná vrstva obalované směsi s následným dokonalým zhutněním.

Oprava je rychle hotová a komunikace připravená pro dlouhodobé dopravní využívání.
Tato oprava je také ideální finální opravou komunikace, kde aplikovaná na naší původní recyklátovou Ménězátěžovku, vytvoří skutečně velmi kvalitní obecní komunikaci.

Nově přijímáme platby v Dascoinech a Bitcoinech, po domluvě i v jiných měnách.

Bližší informace při osobním jednání, případně na tel.:

Ing. Richard Balušek: 773 742 477

Mgr. Jan Balušek: 773 742 471

Ménězátěžovka se zvýšenou únosnosti a omezenou prašností.     

Hlavní změna oproti stávající MZC je  ve výběru a natřídění jednotlivých frakcí asfaltových recyklátů, výběru emulzí pro vhodné obohacení asfaltem a nového systému frakcí podrcovacího kameniva.

Tyto nové postupy vznikly na základě empirických zkušeností a vlastního vývoje metody MZC.

Nový výsledek je Opravená místní komunikace, která má blíže k asfaltovému koberci, má zvýšenou únosnost, sníženou až téměř eliminovanou prašnost a delší životnost.

Samozřejmosti je 24 měsíční garance, která lze prodloužit ihned při zhotovení, nebo při konci záruční doby o další rok za 10 % původních nákladů na opravu.

Z hlediska kapacity a dostatečnosti materiálového zabezpečení pro MZC se zvýšenou únosnosti máme možnost naplnit v měsíci červnu  6 000 m2, červenci 5000 m2, srpnu 3000 m2 a září 4000 m2.

Po zaslání Vašeho požadavku či hlubšího zájmu uskutečníme obhlídku Vašich komunikací a provedeme ocenění opravy.

Taktéž nabízíme možnost provést návštěvu s naší účasti  v městě Konice, kde můžete vidět v místní části Křemenec opravy MZC provedené v roce 2015, 2016 a nejnovější metodu provedenou v roce 2017 v místní části Ladin a na vlastní oči si provést srovnání.